Anasayfa
Karayolları Taşeron işçilerine sözleşme kapıda PDF Yazdır e-Posta
Bu İçerik 3494 Defa Okunmuştur
Perşembe, 15 Mart 2012 19:46

Yol-İş Genel Başkanı Ramazan AĞAR'ı Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM ile Karayolları Genel Müdürü Cahit TURHAN aramış ve taşeron işçi arkadaşlarımızın kadro sorunuyla ilgili anlaşmanın yapılması için Genel Müdürlüğe davet etmişti.

13.03.2012 saat:14.OO de Toplantı gerçekleşti, Karayolları Genel Müdürlüğü Taşeron işçisi olarak çalışan tüm arkadaşlarımızın kadro talebini kabul etti. Bu amaçla karayolları yetkilileri ile sendika yetkilileri arasında bir komisyon kuruldu.Komisyon Cuma günü yapacağı toplantı öncesinde tüm Bölge Müdürlüklerinden taşeron işçi listeleri ile işçi maliyetlerini yeniden gözden geçirerek komisyona acilen gönderilmesini istedi.Bundan sonra komisyonun yapacağı toplantı, teknik verilerin hazırlanması ve Ulaştırma Bakanlığının Maliye Bakanlığından talep edeceği Geçici İşçi Kadrosu miktarı ve kadro karşılığı ödeneğin talep edilmesi ile ilgili olacakdır.Artık bütün taşeron işçi arkadaşlarımız geçici işçi statüsünde çalışacak ve 2.skaladan maaş alacaklardır.

Ayrıca Yol-iş sendikası ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanmış toplu iş sözleşmesinin tüm haklarından faydalanacaklardır. Tüm İşçi arkadaşlarımıza Kadrolarının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor,yapılan çalışmaya katkıları nedeniyle Türk-iş Başkanı Mustafa KUMLU ya , Türk-iş Genel Mali Sekreteri Ergün ATALAY a,Türk-iş Genel Eğitim Sekreteri ve Yol-iş Sendikamızın Genel Başkanı Ramazan AĞAR a, Yol-iş sendikasının Yönetim kuruluna,Yol-iş şube Başkan ve Sekreterlerimize ve tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kaynak; KAŞİD

 

 
TOTMECDER.ORG